Műemléki nyílászáró02ablakAjtó

  • Műemléki nyílászárók
  • Műemléki nyílászárók
  • image
  • image
  • image

Felületkezelés

Felületkezelés, festés: a ma gyártott fa nyílászárók szinte teljes egészében felületkezeléssel (festéssel) kerülnek ki az üzemekből. Megkülönböztetünk lazúros festést és fedőfestést. A fa ajtók, ablakok felületkezelésére, festésére legtöbbször vizes alapú festékrendszerek használatosak. A vizes alapú festékekkel kezelt fa nyílászárók sokkal ellenállóbbak a kellemetlen időjárási viszontagságokkal szemben, mint az oldószeres festékkel festett fa ajtók és ablakok. A fa nyílászárók felületkezelése csiszolással kezdődik, majd ezt követően gomba és rovarölő elleni védelem után következik az alapszín felhordása, majd egy vastag alapozó réteg az anyagra való felfújása nagynyomású festőberendezéssel, végezetül a befejező vastag réteg felhordása. Minden anyagfelhordás után csiszolás következeik kivétel az utolsó fedőréteg, amely megadja fa ablak vagy ajtó természetes szépségét.

Lazúros felületkezelés: a fa nyílászáró lazúros felületkezelés esetén visszaadja a fa természetes erezetét. Az így festett ablakok és ajtók igazán otthonossá tudják tenni lakásunkat.

Fedőfestés: fedőfestés esetén a fa nyílászáró természetes erezete nem látható vagy csak nagyon kis mértékben.

Vizes alapú festékrendszer: nem tartalmaz oldószert így festés alkalmával nem ártalmas az egészségre. A vizes alapú festékkel kezelt fa nyílászárók a későbbiek folyamán sem bocsájtanak ki magukból mérgező anyagot.

Vizes alapozó festék: az egyenetlen felületű fa nyílászáró anyagok felületét lehet feltölteni, utána könnyen csiszolható sima póruszárt felületet kapunk. Az így előkészített fa nyílászáró szerkezet felületén a fedőbevonat szépen elterül.

Vizes töltő alapozó: alkalmas, hogy a festendő fa ablak, ajtó pórusos felületét nagyon jól kitöltse. A megszáradt bevonat jól csiszolható, és kitűnő alapot, biztosit a végleges festés előtt álló fa nyílászáró számára. A vizes töltő alapozót fedő festett fa nyílászárók esetében használjuk.

Vizes elő impregnálószer: a kezelt anyagot megóvja a gombák okozta elszíneződéstől és rovarok okozta károsodástól. Az így kezelt fa nyílászárók élettartalma nagyban növekszik.

Vizes vékonylazúr: megadja a fa ajtó, fa ablak alapszínét. Csak megfelelő mennyiségű színezéket tartalmazó vékonylazúr biztosit megfelelő szűrőhatást a nap káros UV-sugaraival szemben. Ügyelnünk kel a fa nyílászáró minden esetben kellően el legyen látva az UV elleni sugárzással szemben.

Vizes alapozó lakk: a vékony lazúr felhordása kerül a készülő ablak vagy ajtó felületére. Az alapozó lakk használatával a fa nyílászáró szerkezetek tartóssága és felületi minősége nagyban javítható. Mivel színtelen nem okoz színeltérést az ajtó és ablak felületén.

Vizes fedőlazúr: a vastaglazúr rendszer fő komponense. a 275 -300 mikron vastagságban felhordott festék legfőbb feladata a fa nyílászáró szerkezetének a megvédése. A fa ajtóra, ablakra felhordott fedőlazúr megfelelő karbantartás mellett hosszú ideig képes megvédeni a kültéri nyílászárókat az időjárás viszontagságaitól. A fa nyílászáróknak csak kiváló festékrendszerrel és nagyon jó technológiával lehet hosszan tartó védelmet biztosítani. Vizes lazúrok oldószere a víz így a festékek felhasználásával hozzájárulhatunk környezetünk védelméhez.

Vizes fedőfesték: e festékek erősen pigmentáltak így hosszú ideig biztosítanak védelmet a kültéri fa nyílászárók számára. Fedőfesték használatával festett fa ajtók és fa ablakok erezete nem látható vagy csak nagyon csekély mértékben. A fa ajtóknak és ablakoknak